ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2021-2022

Αγαπητοί γονείς,

Λόγω covid 19, με αίσθημα ευθύνης απέναντι στους μαθητές μας, αλλά και στους εργαζόμενους του σχολείου μας, ακολουθούμε σχολαστικά τις οδηγίες της πολιτείας (ΕΟΔΥ), δηλαδή ερχόμαστε όλοι στο χώρο του σχολείου με μάσκες, self test, με αποστάσεις γονείς και μαθητές όπως και με τα πιστοποιητικά εμβολιασμού,  οι εργαζόμενοι.

Με όλα λοιπόν τα απαιτούμενα μέτρα προστασίας, τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 8:20 μ.μ θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2021-22.Οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου το αργότερο ως τις 8:15 π.μ. και θα σχολάσουν στις 10:00 π.μ.

Δεν επιτρέπεται η είσοδος των γονέων στο χώρο του σχολείου λόγω covid 19, παρά μόνο για σοβαρούς λόγους και κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τη Δ/ντρια του σχολείου ή τον/την εκπαιδευτικό της τάξης τηρώντας αυστηρά τις οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Οι μαθητές για να μπορέσουν να εισέλθουν στο σχολείο θα πρέπει να επιδεικνύουν την κάρτα covid 19 του μαθητή με τον κωδικό καταχώρησης στο σύστημα,  αρνητικού αποτελέσματος self test που θα πρέπει να έχει γίνει ένα 24ωρο πριν την προσέλευση τους στο σχολείο, όπως και να φοράνε σωστά τη μάσκα.

Τα self test μπορείτε να τα προμηθεύεστε από τα φαρμακεία για το διάστημα 8  έως τις 17 Σεπτεμβρίου και είναι συνολικά (6) τεμάχια, ώστε να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των επόμενων τριών εβδομάδων (έως 3 Οκτωβρίου).

Επίσης, απαραίτητο είναι  να κρατάνε μαζί με τη σχολική τους τσάντα για τη διανομή των βιβλίων και  οπωσδήποτε νερό όπως και αντισηπτικό.

Παρακαλούμε να συμπληρώσετε άμεσα την Υπεύθυνη Δήλωση αποχώρησης, που κάθε παιδί θα έχει στην τσάντα του από το σχολείο σχολώντας τη Δευτέρα, για τα τηλέφωνα επικοινωνίας μαζί σας όπως και τα email σας, και να την επιστρέψετε στον/στην εκπαιδευτικό της τάξης οπωσδήποτε την επόμενη μέρα (Τρίτη 14-09-2021).

α/α

Κούρτη Κλεοπάτρα

Θεατρικής Αγωγής

Χαλκιαδάκη Αργυρή

Ας κάνουμε αυτό το νέο ταξίδι γνώσης να αξίζει!!!!!!!

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων

Η Διευθύντρια του Σχολείου