“ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ”

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2018 οι μαθητές της Α’ και Β’ τάξης του σχολείου, μας παρουσίασαν μια υπέροχη χριστουγεννιάτικη γιορτή και μας ευχήθηκαν ”Καλές γιορτές και Χρόνια Πολλά”!!
    Η γιορτή ξεκίνησε με την Α’ τάξη και το χριστουγεννιάτικο σκετς  “Η Γέννηση του Χριστού”, όπου το χριστουγεννιάτικο δέντρο μας εξιστορεί την γέννηση του Χριστού και οι μαθητές ντυμένοι με όμορφα κουστούμια πήραν το ρόλο της Παναγιάς,του Ιωσήφ, των βοσκών και των μάγων.

Στη συνέχεια της γιορτής μας, με το θεατρικό της, η Β’ τάξη μεταμορφώθηκε σε μια αγαπημένη οικογένεια, όπου ο μπαμπάς και η μαμά λένε παραμύθια στα παιδιά, περιμένοντας τον παππού και τη γιαγιά. Ξαφνικά, πέντε καλικαντζαράκια εισβάλλουν στο σπίτι και ξεκινάνε τις ζαβολιές!!!

Η Γ’ τάξη ολοκλήρωσε όμορφα τη γιορτή μας, τραγουδώντας μας τα κρητικά χριστουγεννιάτικα κάλαντα!