Ενημέρωση για τους σεισμούς (2)

Αγαπητοί γονείς,

Για άλλη μια φορά ερχόμαστε αντιμέτωποι με μια δύσκολη κατάσταση την οποία ως κοινωνία και πιο συγκεκριμένα γονείς και εκπαιδευτικοί καλούμαστε να διαχειριστούμε. Δεν υπάρχει σωστός και λάθος τρόπος να μιλήσει κανείς στα παιδιά για αυτές τις δύσκολες μέρες που περνάμε και ειδικότερα αυτές των φυσικών καταστροφών. Σημαντικό ωστόσο είναι να προετοιμάσουμε τα παιδιά και να δημιουργήσουμε μια ευχάριστη ατμόσφαιρα ώστε να τους εξηγήσουμε οτιδήποτε τα απασχολεί επί του θέματος.

Για το λόγο αυτό η Κοινωνική Λειτουργός του Σχολείου μας, κα Κοπιδάκη Ιφιγένεια θα βρίσκεται στην διάθεση σας, για οτιδήποτε χρειαστείτε, καθημερινά από τις 08:00-12:30 μμ στο προσωπικό της email : fenkopidak@gmail.com έως ότου επανέλθουμε στην κανονική ροή του σχολικού προγράμματος. Διαφορετικά, κατόπιν προσωπικού ραντεβού κάθε Τρίτη στο χώρο του σχολείου μας. Σας ευχόμαστε καλή δύναμη με ασφάλεια και ψυχραιμία, με την ευχή να επιστρέψουμε όλοι υγιείς στην κανονικότητα το συντομότερο δυνατόν!!

Η Δ/ντρια του σχολείου

Ελευθερία Γ. .Αλεγκάκη – Πουλιάση